Razlika između klasičnog i gradivnog trajnog laka

Trajni lak već odavno nije ono što je bio kad se tek pojavio na tržištu. Iako često iz navike kažemo "trajni lak", zapravo najčešće mislimo na njegovu update-anu verziju. Koja je točno razlika pročitajte u nastavku.



ŠTO JE KLASIČNI TRAJNI LAK?

Klasični trajni lak je na bazi laka. Traje duže od običnog laka, rijetke je teksture, nanosi se u tankim slojevima kao običan lak te izgleda prirodnije od gela.

Trajnost: 2-3 tjedna (ovisno o kvaliteti prirodnih noktiju)

Aplikacija: 1x tanki bazni sloj, 1-2x sloja boje i 1x završni sjaj

Način skidanja: soak off metoda iliti otapanje (aceton + folije)

Kome je namijenjen? Uglavnom onima koji imaju prirodno čvršće i kraće nokte

Prednosti: brža izrada, cca 45-60 min (jednobojni nokti), odličan izbor za nekoga tko ima kvalitetne nokte i voli češće mijenjati boje na noktima

Nedostaci: nemogućnost rašpanja, ojačavanja i produživanja noktiju, slaba izdržljivost na prirodno lošijim noktima sklonim pucanju i listanju, nije za duže nokte, skidanje acetonom na duže staze oštećuje prirodne nokte te isušuje kožicu oko noktiju



ŠTO JE  GRADIVNI TRAJNI LAK?

Gradivni trajni lak je na bazi gela. Traje duže od klasičnog trajnog laka te je čvršći i mrvicu deblji, ali i dalje izgleda prirodnije od gela. S obzirom na gušću teksturu, način nanošenja, mogućnosti i trajnost, sličniji je gelu nego trajnom laku. Upravo zbog toga je i sam proces izrade duži nego kod klasičnog trajnog laka.

Drugi nazivi: gel lak, trajni lak s ojačavanjem, pojačani trajni lak, gradivni trajni lak (kao što mu samo ime govori, s njim možemo graditi odnosno ojačati nokte slabije kvalitete, produžiti ih i sl.)

Trajnost: 4-5 tjedana

Aplikacija: 2x bazni sloj (s drugim slojem nokti se ojačavaju izgradnjom tzv. apexa ili okretanjem ruke naopačke), 1-2x sloja boje i 1x završni sjaj

Način skidanja: električna turpija iliti brusilica + nastavak za skidanje trajnog laka (skida se samo boja i dio baze ukoliko ima eventualnih odignuća; na taj način ne diramo prirodni nokat i nema straha od nepotrebnog stanjivanja)

Kome je namijenjen? Manje-više svima. I onima koji imaju slabije nokte i žele ih dodatno učvrstiti, ali i svima ostalima koji žele da im nokti traju dulje

Prednosti: mogućnost ojačavanja i produživanja noktiju, mogućnost ispravljanja i popunjavanja nepravilnosti na prirodnim noktima, mogućnost rašpanja, odlična izdržljivost na prirodno lošijim noktima, posebno se dobro pokazao na dužim noktima

Nedostaci: proces izrade noktiju je nešto duži od klasičnog trajnog laka, cca 90 min (jednobojni nokti); nokte je moguće produžiti svega par milimetara, a za sve duže od toga preporuča se gel



BITNO JE ZNATI ŠTO IMATE NA NOKTIMA

Kako postoje razlike u materijalima, sasvim je normalno da postoje i razlike u cijenama. Zato je, prije svega, bitno znati što je uopće najbolje za vas s obzirom na kvalitetu vaših prirodnih noktiju te što točno imate na noktima odnosno da li je to trajni lak, gel lak, gel ili nešto sasvim drugo. Tu dolazimo do dijela koji mnoge od vas zbunjuje.

Primjer: Ukoliko preko gela stavite boju trajnog laka to ne znači da na noktima imate trajni lak. Ne gleda se boja već baza, a u ovom slučaju riječ je o gelu.

Boja trajnog laka može ići na sve sisteme: trajni lak, gel lak, gel, acrygel, akril itd.

Ovo je jako bitno znati razlikovati i napomenuti kad se prvi put naručujete kod nekog na nokte. Npr. ja sam imala situaciju da je klijentica bila uvjerena da na noktima ima trajni lak i tek kad sam počela skidati stari materijal skužila sam da je ipak u pitanju akril što je za mene predstavljalo velik problem jer kao prvo - nisam upoznata s tom vrstom materijala i drugo - budući da ja radim samo gradivni trajni lak, nisam imala prikladan alat s kojim bih ga skinula.

Također, važno je napomenuti kako danas postoje gelovi koji dolaze u bočicama i izgledom podsjećaju na trajne lakove. Nemojte da vas to buni.

Klasični i gradivni trajni lak spadaju u meki sistem (fleksibilni su) dok gel i akril spadaju u tvrdi sistem i puno su čvršći.

Ukoliko i dalje imate bilo kakvih nejasnoća, uvijek možete pitati vašu noktaricu. 😊

Share
Tweet
Pin
Share